"PIESZY - ODBLASKI" NA DROGACH POWIATU SOKÓLSKIEGO - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"PIESZY - ODBLASKI" NA DROGACH POWIATU SOKÓLSKIEGO

Data publikacji 20.10.2017

W trosce o pieszych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce kontynuują działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, prowadzą dzisiaj działania "Pieszy - Odblaski". W trakcie służby patrolują drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na kierowców jeżdżących w rejonach przejść. Dodatkowo po zmierzchu, poza terenem zabudowanym mundurowi sprawdzać będą jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków. Napotkanym pieszym  wręczać będą odblaski i przypominać, że powinien być on noszony w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, dzięki temu staje się wcześniej widoczny dla kierowców. 

Tego typu działania prowadzone są regularnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl