"Bezpieczna droga" i "Autochodzik" w Janowie i Białousach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga" i "Autochodzik" w Janowie i Białousach

Data publikacji 23.10.2017

Sokólscy policjanci kontynuują realizację działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach działań odwiedzili uczniów w Zespole Szkół Podstawowych w Janowie i Szkole Podstawowej w Białousach.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z dzielnicowym z Posterunku Policji w Janowie spotkali się w piątek z uczniami szkół podstawowych, położonych w rejonie gm. Janów. Podczas prelekcji z najmłodszymi funkcjonariusze zaprezentowali podstawowe znaki i sygnały drogowe oraz prawidłowy i bezpieczny sposób przechodzenia na drugą stronę jezdni. Mundurowi korzystali z zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który w atrakcyjny sposób, poprzez zabawę, uczy dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Łącznie w zajęciach wzięło udział 120 uczniów.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl