Sokólskie przedszkolaki i „Bezpieczna droga do szkoły” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólskie przedszkolaki i „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 24.10.2017

W ramach działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły" sokólscy policjanci odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Sokółce.

W poniedziałek policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przeprowadziła zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 1 w Sokółce. Zaprezentowała prawidłowy i bezpieczny sposób przechodzenia na drugą stronę jezdni znaki oraz wytłumaczyła dla najmłodszych sygnały i znaki drogowe. Korzystała przy tym z zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę, uczy podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach, razem z policjantką prezentowały w jaki sposób korzystać z przejść dla pieszych, bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl