Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce

Data publikacji 20.11.2017

W dniu 20 listopada 2017r obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Przeprowadzone w dniu dzisiejszym zajęcia mają na celu uświadomienie dzieciom, iż posiadają szereg praw a do ich przestrzegania i realizacji zobowiązane są wszystkie osoby dorosłe, przy jednoczesnym respektowaniu praw innych. Policjantka z Wydziału  ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wspólnie z dzielnicowym odwiedziła ponad 161 uczniów w siedmiu klasach Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Funkcjonariusze zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie pn. „Znam swoje prawa” zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Regulamin i szczegóły dotyczące konkursu zamieszczone są na stronie internetowej podlaskiej Policji www.podlaska.policja.gov.pl.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl