Nie bądźmy obojętni - uratowana 89-latka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni - uratowana 89-latka

Data publikacji 21.11.2017

Dzięki szybkim działaniom sokólskich policjantów udało się odnaleźć 89-letnią kobietę. Mundurowi znaleźli ją w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Kraśnian. Seniorka ugrzęzła w błocie, przewróciła się i nie dała rady wstać. Dzięki właściwej reakcji mieszkańców Sokółki i szybkiej reakcji policjantów starszej pani nic się nie stało i bezpiecznie dotarła do domu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, wczoraj około godziny 14.20, otrzymał informację, że starsza kobieta, która ma problemy z poruszaniem się, samotnie udaje się do pobliskiego lasu. O tym fakcie zaalarmowali Policję dwaj pracownicy budowlani, którzy po rozmowie z seniorką, zaniepokoili się jej dalszym losem. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego sokólskiej jednostki Policji. We wskazanym przez zgłaszającego kompleksie leśnym, mundurowi  pieszo rozpoczęli poszukiwania seniorki. Już po około 40 minutach od zgłoszenia, policjanci zauważyli poszukiwaną kobietę leżącą na ziemi. Odnaleziona mieszkanka gminy Sokółka powiedziała funkcjonariuszom, że chciała pieszo dojść do domu pokonując łąkę i las. Z dalszej relacji kobiety wynikało, że ugrzęzła w błocie, przewróciła się i nie dała rady wstać o własnych siłach. Przestraszona i zziębnięta seniorka nie potrzebowała pomocy medycznej, dlatego policjanci odwieźli ją do domu.

Dzięki właściwej reakcji dwóch mieszkańców Sokółki i szybkiej reakcji policjantów starszej pani nic się nie stało i bezpiecznie dotarła do domu.  Przypominamy – Nie bądźmy obojętni!