Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 01.12.2017

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników drogi.

W dniu 30.11.2017r dzielnicowy jechał swoim prywatnym samochodem do Sokółki z Dąbrowy Białostockiej. Tego dnia nie był na służbie. Po godzinie 10:00 w miejscowości Racewo policjant zauważył seicento, którego kierowca wykonywał na drodze niekontrolowane manewry. Wzbudziło to w policjancie uzasadnione podejrzenie, że może być nietrzeźwy – nie używał kierunkowskazów, gwałtownie zwalniał lub przyspieszał. Kiedy mężczyzna zaparkował pojazd na parkingu przed sklepem, policjant zatrzymał się obok niego i postanowił sprawdzić powód niebezpiecznej jazdy kierowcy. Podczas rozmowy z kierujacym wyraźnie było od niego czuć woń alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że wypił tylko jedno piwo. Dzielnicowy polecił mu wyłączyć silnik pojazdu a następnie o fakcie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Patrol policji, który przyjechał na miejsce, zbadał alkomatem kierującego. Okazało się, że mieszkaniec powiatu sokólskiego ma prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, kierowca fiata ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy policjanci w czasie wolnym zatrzymują nietrzeźwego kierowcę. W ostatnim czasie pisaliśmy również o:

http://www.sokolka.policja.gov.pl/p13/aktualnosci/48145,Policjanci-w-drodze-na-sluzbe-zatrzymali-nietrzezwego-kierowce.html

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl