Profilaktyka na drodze - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka na drodze

Data publikacji 15.12.2017

Sokólscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki” na ternie powiatu sokólskiego. W dniu dzisiejszym realizują akcję profilaktyczną „Piesi – odblaski”.

Od rana policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Przez cały dzień, w kilkunastu miejscach naszego powiatu mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców jeżdżących po naszych drogach. Prowadzone działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Łącznie sprawdzono ponad 300 kierujących – wszyscy byli trzeźwi.

Natomiast w dniu dzisiejszym policjanci sokólskiej drogówki prowadzą działania "Piesi – Odblaski”. W trakcie służby patrolować będą drogi po których mogą poruszać się piesi. Funkcjonariusze będą też zwracać uwagę na kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Dodatkowo po zmierzchu, poza terenem zabudowanym mundurowi sprawdzać będą jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków. Napotkanym pieszym  będą wręczać elementy odblaskowe i przypominać o konieczności noszenia ich w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego – na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców.  Dzięki temu pieszy staje się wcześniej widoczny dla kierowców. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl