Podsumowanie akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" 2017 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" 2017

Data publikacji 18.12.2017

W dniu 15 grudnia 2017 roku zakończyła się Ogólnopolska Akcja Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości pod nazwą „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Funkcjonariusze Policji i innych służb mundurowych z powiatu sokólskiego bardzo aktywnie w niej uczestniczyli!

Celem akcji oddawania krwi dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości jest przede wszystkim pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zapobieganie deficytom krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia. Z punktu widzenia biorcy każda donacja jest bezcenna, ponieważ krwi nie da się wyprodukować ani zastąpić.

Do akcji bardzo chętnie dołączyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, z których część jest Honorowymi Dawcami Krwi. Policjanci dbają o to, by mundur kojarzony był z troską o bezpieczeństwo obywateli i niesieniem pomocy potrzebującym.

W okresie od 23 października do 15 grudnia 2017 roku, w Punkcie Krwiodawstwa przy SP ZOZ w Sokółce 83 mundurowych oddało łącznie ponad 40 litrów krwi oraz jej składników, podając podczas rejestracji hasło: „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl