Bezpiecznie podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji 12.01.2018

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach pojawi się większa liczba patroli. Z wolontariuszami spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, żeby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Wczoraj, w Sokólskim Ośrodku Kultury policjanci spotkali się z wolontariuszami ze sztabu WOŚP w Sokółce. Młode ochotniczki posłuchały jak reagować w różnych sytuacjach, które mogą je spotkać podczas kwesty na ulicach miasta.

Kilka porad dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl