Dzielnicowi bliżej nas - profilaktyka w Suchowoli - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi bliżej nas - profilaktyka w Suchowoli

Data publikacji 12.01.2018

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli przeprowadzili w tym tygodniu szereg spotkań profilaktycznych z mieszkańcami miasta. Rozmawiali m.in. o akcji „poMOC, a nie przeMOC” oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W dniu 10.01.2018r. dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli spotkali się z kołem seniorów z Suchowoli i przeprowadzili zajęcia pod nazwą "poMOC, a nie przeMOC". Głównym celem akcji jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Zwiększenie świadomości na temat zjawiska przemocy w rodzinie jest istotne zarówno dla jej ofiar, jak również osób, które mają kontakt z takimi osobami lub są jej świadkami. Podczas spotkania zostały także omówione korzyści z używania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Zespołu Szkół w Suchowoli. Ochotnicy ze sztabu w Suchowoli wspólnie z dzielnicowym omówili zasady bezpiecznego  kwestowania.
* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl