Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba uratowana przed wychłodzeniem – „Nie bądźmy obojętni”

Data publikacji 15.01.2018

Sokólscy dzielnicowi w sobotni wieczór, znaleźli przy zalewie w Sokółce leżącego na łące nietrzeźwego mężczyznę. Posiadał obrażenia głowy i był wychłodzony – temperatura wynosiła wtedy -7⁰ C.

W sobotę 13.01.2018r około 19:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna miał pomylić drogę i pójść w kierunku zalewu OSIR. Było już ciemno i zimno, więc na miejsce zostali skierowani sokólscy dzielnicowi. Policjanci pieszo opatrolowali rejon łąk przy zalewie OSIR, w kierunku których miał oddalić się mężczyzna. Tam odnaleźli go leżącego na ziemi, z obrażeniami głowy. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu – powiedział policjantom, że zabłądził wracając do domu, przewrócił się na ziemię i nie dał rady wstać o własnych siłach.

Mężczyzna został zabrany przez wezwaną karetkę pogotowia do szpitala w Sokółce. Tylko dzięki telefonicznemu zgłoszeniu policjanci mogli zareagować tak szybko i udzielić mu niezbędnej pomocy.

Pamiętaj: kiedy widzisz kogoś potrzebującego pomocy – reaguj! Nie bądźmy obojętni!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl