Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Licealiści odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Sokółce. Dziś uczniowie – jutro policjanci?

Data publikacji 19.01.2018

Komendę Powiatową Policji w Sokółce odwiedzili uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Sokółce. Zorganizowane spotkanie promowało służbę w Policji jako atrakcyjną opcję kariery dla młodych ludzi.

Grupa ponad 40 uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół w Sokółce, wspólnie z wychowawcami i opiekunami odwiedziła w czwartek pracujących tam policjantów. Mogli zobaczyć jak wygląda i na czym polega praca sokólskich funkcjonariuszy oraz usłyszeć o różnicach między służbą w Wydziale Kryminalnym, Wydziale Ruchu Drogowego i Wydziale Prewencji.

O specyfice służby opowiadali Naczelnicy Wydziałów. Zachęcali młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań, które mogą przydać się im w przyszłości podczas służby w Policji. Omówiony został również temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i korzyści jakie wynikają z jej użytkowania.

Następnie uczniowie zwiedzili budynek komendy, gdzie może w przyszłości przyjdzie im pełnić służbę. Zapoznali się z jednostkami broni, którymi posługują się mundurowi a także z innym wyposażeniem – kamizelkami kuloodpornymi czy ubraniem ochronnym zakładanym podczas zabezpieczania imprez masowych. Zwiedzili również siłownię i Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych. Dodatkową atrakcją był pokaz posłuszeństwa psa służbowego zaprezentowany przez przewodnika, który opowiedział także o warunkach specyficznej służby z czworonogim partnerem.

Zainteresowani służbą w Policji mogą znaleźć więcej informacji pod tym linkiem:
http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje/49434,Rekrutacja-2018.html

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl