Uwaga, mróz! – Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga, mróz! – Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 22.01.2018

W ramach działania „Nie bądźmy obojętni” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce podczas codziennych patroli nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w niedzielę, około 15:45 ujawnili w rejonie ulicy Skłodowskiej w Sokółce leżącego w śniegu 59-latka, który z powodu upojenia nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Policjanci pomogli zmarzniętemu mieszkańcowi Sokółki i uratowali go przed wychłodzeniem.

Apelujemy o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl