Bezpieczne ferie w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie w powiecie sokólskim

Data publikacji 01.02.2018

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli i Kuźnicy kontynuują spotkania z najmłodszymi w ramach realizacji działania „Bezpieczne ferie”. Przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku, prezentują wyposażenie i umundurowanie funkcjonariuszy Policji.

W mijającym tygodniu dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli dwukrotnie odwiedzili dzieci spędzające ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Suchowoli. Z uczestnikami wypoczynku omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Zwrócili uwagę na wybór bezpiecznych miejsc do zabaw i unikanie sytuacji mogących stwarzać zagrożenie. Na spotkaniu z uczniami policjanci zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie funkcjonariuszy w codziennej służbie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt do daktyloskopii.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Kuźnicy w trakcie spotkania z dziećmi w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy przypomniała dodatkowo jak reagować w sytuacji zagrożenie i gdzie szukać pomocy. Dzieci znały numery alarmowe i wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań.

Funkcjonariusze radzili również jak postępować w przypadku ataku groźnego psa oraz jak postępować wobec osób nieznajomych. Przypomnieli również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachęcali dzieci do używania elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl