Dzień Bezpiecznego Internetu w Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

Data publikacji 07.02.2018

6 lutego w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” funkcjonariusze Policji spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Podczas prelekcji podkreślali, że pozytywne i bezpieczne relacje w sieci są możliwe gdy okazujemy szacunek innym ludziom, ale także samemu sobie.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Janowie wraz z policjantką z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sokółce przeprowadzili spotkanie z uczniami  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie w związku z obchodami „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Funkcjonariusze przedstawili zjawisko cyberprzemocy i omówili zachowania będące jej przejawem. Zaznaczyli, że ich przyczyną w większości przypadków jest brak poszanowania drugiego człowieka: jego odmiennych poglądów, zachowania, wyglądu. Podkreślili też wagę szacunku dla własnej osoby, jako wsparcia w ochronie swojej prywatności, a także budowaniu własnej reputacji. Podczas spotkania zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzia służącego do informowania Policji o zdarzeniach uciążliwych społecznie, którego wykorzystanie ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Promowali również zawód policjanta, a osobom zainteresowanym wstąpieniem w szeregi Policji udzielali informacji o procedurze kwalifikacyjnej i odpowiadali na wszelkie pytania.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl