Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech nietrzeźwych kierujących, jazda bez uprawnień i obywatelskie zatrzymania

Data publikacji 12.02.2018

Sokólscy policjanci podczas weekendu zatrzymali kierującego bez uprawnień oraz trzech nietrzeźwych kierujących – w tym dwóch dzięki czujności obywateli. Niechlubny rekordzista kierował pojazdem mając prawie 3 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnymi kierowcami zajmie się sąd.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce podczas weekendu wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących i jednego nie posiadającego uprawnień do kierowania pojazdami. Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, około godziny 21:40, w Sokółce, na ulicy Mariańskiej. Od zatrzymanego do kontroli 34-letni sokólszczanina mundurowi wyczuli woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierowałem VW Golfem miał ponad 0,80 promila alkoholu w organizmie. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

W sobotę, około 17:00, na trasie ze Skindzierza do Białegostoku kierujący samochodem peugeot wzbudził podejrzenie w kierowcy i pasażerach samochodu jadącego za nim. Kierowca prowadził niepewnie, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy. Kiedy w pewnym momencie zjechał na boczną drogę, czujni pasażerowie z drugiego pojazdu zatrzymali się przy nim, żeby się upewnić czy kierowca peugeota dobrze się czuje. Wtedy wyczuli od niego woń alkoholu i odebrali mu kluczyki od auta uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie zawiadomili o zajściu Policję. W międzyczasie pijany kierowca oddalił się pieszo w nieznanym kierunku. Mężczyźni przekazali pojazd przybyłemu na miejsce patrolowi policji i pojechali dalej w kierunku Białegostoku. Po drodze ponownie zauważyli tego samego mężczyznę i uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. Badanie trzeźwości ujętego kierowcy wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 39-letni mieszkaniec gminy Suchowola był w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę około godziny 8:00 w miejscowości Kumiała. Kierujący pojazdem marki Audi 24-lateni mieszkaniec gminy Turośń Kościelna popełnił szereg wykroczeń na drodze krajowej numer 8. Podczas kontroli drogowej oświadczył funkcjonariuszom, że nie posiada prawo jazdy ponieważ nie skończył kursu. Pojazd nieodpowiedzialnego kierującego został odholowany na jego koszt, a dalszym losem kierowcy zajmie się sąd.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę, około 20:25 w Korycinie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sokólskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na stacji paliw doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Czujny mężczyzna, uniemożliwił prowadzenie pojazdu dla 59-letniego mieszkańca gminy Jaświły, od którego wyczuł woń alkoholu, a następnie zawiadomił Policję. Badanie alkomatem wykazało, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a dalsze postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez sąd.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dobrym znakiem jest wzrost czujności i świadomości innych kierujących, którym również zależy na bezpieczeństwie. Apelujemy do wszystkich kierowców o brak tolerancji dla alkoholu kiedy prowadzą pojazd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl