Bezpieczeństwo w internecie - spotkanie w Szudziałowie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w internecie - spotkanie w Szudziałowie

Data publikacji 14.02.2018

W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” sokólscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów w Zespole Szkół w Szudziałowie. Podczas prelekcji podkreślali, że pozytywne i bezpieczne relacje w sieci są możliwe gdy okazujemy szacunek innym ludziom, ale także samemu sobie.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Krynkach wraz z policjantką z Zespołu do spraw Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sokółce przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Szudziałowie. Tegorocznym obchodom  „Dnia Bezpiecznego Internetu” przyświecało hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Funkcjonariusze przedstawili zjawisko cyberprzemocy i omówili zachowania będące jej przejawem. Zaznaczyli, że ich przyczyną w większości przypadków jest brak poszanowania drugiego człowieka: jego odmiennych poglądów, zachowania, wyglądu.

„Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami w internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia” - mówi Anna Rywczyńska z NASK, koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Podczas spotkania zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzia służącego do informowania Policji o zdarzeniach uciążliwych społecznie, którego wykorzystanie ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl