Uroczyste ślubowanie klasy mundurowej w Dąbrowie Białostockiej - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste ślubowanie klasy mundurowej w Dąbrowie Białostockiej

Data publikacji 16.02.2018

Przedstawiciele służb mundurowych z powiatu sokólskiego oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klasy mundurowej w Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej.

W Zespole Szkół im. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej odbyło się dziś uroczyste ślubowanie klasy mundurowej. Pierwszoklasiści złożyli słowa przysięgi w obecności zaproszonych gości, rodziców, a także swoich kolegów. Tuż po ślubowaniu, uczniowie zaprezentowali pokaz musztry paradnej, a także sztuki walki taekwondo. Następnie młodzież z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej zaśpiewała utwory patriotyczne. Wśród zaproszonych gości m.in. głos zabrał Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w  Białymstoku podinspektor Paweł Maciejuk, który podkreślił rolę młodego pokolenia w upowszechnianiu szacunku do munduru oraz tworzeniu symboliki, jaką niesie za sobą służba drugiemu człowiekowi.

Po uroczystości można było skorzystać ze stoiska informacyjnego, gdzie znajdowały sie liczne materiały dotyczące doboru do Policji. Dodatkowo, każdy z zainteresowanych mógł porozmawiać z policjantami o codziennej ich pracy.

Więcej informacji o poszczególnych etapach przyjęcia do Policji znajdziesz klikając w poniższy link:
http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje/49434,Rekrutacja-2018.html

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl