Spotkanie w Zespole Szkół w Janowie – „Cyberprzemoc” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w Zespole Szkół w Janowie – „Cyberprzemoc”

Data publikacji 22.02.2018

Policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii spotkała się z uczniami z Zespołu Szkół w Janowie. Spotkanie dotyczyło programu „Cyberprzemoc – jak być bezpiecznym w sieci”.

W środę policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii spotkała się z uczniami Zespołu Szkół w Janowie. Podczas zajęć funkcjonariuszka zwróciła młodzieży uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniła, czym jest zjawisko cyberprzemocy, uczuliła na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Zwróciła również uwagę uczniów na zagrożenie prywatności oraz problem uzależnienia od Internetu. Wczorajsze spotkania były doskonałą okazją, by uświadomić młodym ludziom, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo, nie stać się ofiarą ani sprawcą czynu zabronionego. W trakcie zajęć został zaprezentowany film „Cyberbulling” z serii „Zaplątani w sieć” pozyskany w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Sokółce.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl