Podsumowanie mroźnego weekendu – „bez DOMU, ale NIE bez POMOCY” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie mroźnego weekendu – „bez DOMU, ale NIE bez POMOCY”

Data publikacji 27.02.2018

Podczas weekendu, w ramach działania „bez DOMU, ale NIE bez POMOCY” policjancii z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.

W okresie zimowym funkcjonariusze systematycznie realizują działania ”Nie bądźmy obojętni”,  mające na celu pomoc osobom zagrożonym zamarznięciem. Podczas weekendu, kiedy temperatura w nocy wynosiła ponad -18⁰C policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Odwiedzali też osoby starsze, niepełnosprawne, mieszkające samotnie, którym przekazywali informacje, gdzie mogą szukać doraźnej pomocy. Zostały również przeprowadzone spotkania informacyjno – edukacyjne na terenie powiatu sokólskiego – mundurowi informowali o placówkach pomocowych w rejonie oraz jak pomóc osobie zagrożonej wychłodzeniem organizmu.

W poniedziałek, podczas kontroli  rejonu dworca PKS i PKP w Sokółce, do Przewodnika psa służbowego zgłosiła się 69-letnia kobieta, która w tym dniu zasłabła w jednym sklepów z Sokółce i nie potrafiła wrócić do domu. W ramach działań „Nie bądźmy obojętni” kobieta została odwieziona przez policjanta do miejsca zamieszkania, gdzie zaopiekował się nią jej partner.

Okres zimowy to czas szczególny. Ujemne temperatury powietrza  i trudne warunki atmosferyczne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Apelujemy o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl