DNI OTWARTE KOMISARIATU POLICJI W DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DNI OTWARTE KOMISARIATU POLICJI W DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ

Data publikacji 02.03.2018

Komisariat Policji w Dąbrowie Białostockiej odwiedzili uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Spotkanie promowało służbę w Policji jako atrakcyjną opcję kariery dla młodych ludzi.

Grupa ponad 50 uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, wspólnie z wychowawcami i opiekunami odwiedziła w czwartek policjantów pracujących w Komisariacie Policji w Dąbrowie Białostockiej. Mogli zobaczyć z bliska jak wygląda i na czym polega praca dąbrowskich funkcjonariuszy oraz usłyszeć o różnicach między służbą w Wydziale Kryminalnym, Wydziale Ruchu Drogowego i Wydziale Prewencji.

O specyfice służby opowiadał m.in. zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce mł. insp. Krzysztof Pawłowski. Zachęcał młodych ludzi zasilenia szeregów Policji, wskazując zalety służby w sokólskim garnizonie.

Następnie uczniowie zwiedzili budynek komisariatu, gdzie zobaczyli w jakich warunkach wykonują swoje obowiązki dąbrowscy policjanci. Młodzież zapoznała się z jednostkami broni, którymi posługują się mundurowi a także z innym wyposażeniem – kamizelkami kuloodpornymi czy ubraniem ochronnym zakładanym podczas zabezpieczania imprez masowych. Na koniec uczniowie  mogli obejrzeć wyposażenie  policyjnych radiowozów.

Zainteresowani służbą w Policji mogą znaleźć więcej informacji pod tym linkiem:
http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl