Mróz nie odpuszcza – mundurowi też nie! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mróz nie odpuszcza – mundurowi też nie!

Data publikacji 02.03.2018

Od tygodnia, w ramach wzmożonych działań „Nie bądźmy obojętni” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z pracownikami Straży Miejskiej w Sokółce sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.

W okresie zimowym policjanci systematycznie realizują działania ”Nie bądźmy obojętni”,  mające na celu pomoc osobom zagrożonym zamarznięciem. Od tygodnia, z powodu ujemnej temperatury policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wspólnie ze Strażnikami Miejskimi z Sokółki prowadzą wzmożone działania sprawdzając miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Odwiedzają również osoby starsze, niepełnosprawne, mieszkające samotnie, którym przekazywali informacje, gdzie mogą szukać doraźnej pomocy.

Okres zimowy to czas szczególny. Ujemne temperatury powietrza  i trudne warunki atmosferyczne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Apelujemy o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl