Policjant wracając do domu zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wracając do domu zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 05.03.2018

Policjant z sokólskiego Wydziału Prewencji, wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Przewodnik psa służbowego z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w niedzielę, po godzinie 22:00 wracał po służbie do domu. W rejonie jednej z miejscowości w gminie Dąbrowa Białostocka funkcjonariusz zauważył opla, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry - zjeżdżał na pobocze, a następnie do środka jezdni. To niepewne zachowanie kierowcy od razu wzbudziło czujność policjanta. „Kierujący jechał w taki sposób, że stwarzał zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników drogi. Musiałem się upewnić, że wszystko z nim w porządku” – mówi sierżant Daniel Klimuszko. Postanowił zatrzymać pojazd i sprawdzić przyczyny podejrzanego zachowania kierowcy. Przy użyciu świateł i klaksonu dawał sygnały kierującemu oplem, żeby ten się zatrzymał. Kiedy w końcu pojazd zjechał na pobocze, policjant podszedł do kierującego samochodem, przedstawił się i w trakcie rozmowy wyczuł od kierującego woń alkoholu. Wezwał następnie będących w służbie kolegów. Okazało się, że 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2032 roku. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Postawa sierżanta Daniela Klimuszko pokazała, że policjant zawsze jest na służbie i musi być przygotowanym na niespodziewane interwencje. 

Sierżant Daniel Klimuszko jest funkcjonariuszem policji od 5 lat. Przewodnikiem psa służbowego został dwa lata temu, wcześniej pełnił służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym KPP w Sokółce. Jest instruktorem taktyki i technik interwencyjnych, prywatnie interesuje się sportem i trenuje kick boxing.