Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczna w walce z piratami drogowymi

Data publikacji 13.03.2018

Sokólscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który w Kuźnicy przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. To kolejne zatrzymane prawo jazdy w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce systematycznie prowadzą pomiar prędkości w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z miejsc zgłaszanych przez internatów w kategorii „Przekraczanie dozwolonej prędkości” jest miejscowość Kuźnica, która leży na trasie Drogi Krajowej numer 19. W piątek, policjant pełniący wspólną służbę z funkcjonariuszem Straży Granicznej zatrzymali w tym miejscu prawo jazdy dla kierowcy poruszającego się skodą z prędkością 51km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu szczecinieckiego został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominamy, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.