Policjanci wyeliminowali z ruchu piratów drogowych - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyeliminowali z ruchu piratów drogowych

Data publikacji 14.03.2018

Sokólscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jak się okazało jeden z nich był nietrzeźwy.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, pełniąc wczoraj służbę z funkcjonariuszem z placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze, tuż po godzinie 9:00 w miejscowości Stock zatrzymali do kontroli drogowej kierującą citroenem. 51-latka przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Została również ukarana mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz otrzymała 10 punktów karnych.

Z kolei około godziny 12:00 w miejscowości Nowy Dwór ci sami funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Mężczyzna jechał z prędkością 109 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 59 km/h. Jak się okazło 31-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w ruchu drogowym to przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego. Kierowca, który je popełnia naraża nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl