„Odblaskowy eksperyment” w Suchowoli - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Odblaskowy eksperyment” w Suchowoli

Data publikacji 22.03.2018

Policjanci z Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i Posterunku Policji w Suchowoli zaprosili wczoraj mieszkańców do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność na drodze.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i Posterunku Policji w Suchowoli, na terenie suchowolskiego targu, zorganizowali wczoraj wieczorem „odblaskowy eksperyment”. Do udziału w przedsięwzięciu mundurowi zaprosili osoby z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suchowoli, którzy przyszli wraz z rodzinami. Podczas eksperymentu, na niedoświetlonej drodze, ustawiony został radiowóz z włączonymi światłami, a przed nim szły osoby bez elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł samochodu, osoby były prawie niewidoczne na drodze. Natomiast umieszczenie na ubraniach elementów odblaskowych, w takich samych warunkach, skutecznie zasygnalizowało już obecność pieszego na tej drodze. Zgromadzeni przy radiowozie widzowie, mogli obserwować różnicę obu zaprezentowanych sytuacji drogowych. Po zakończeniu eksperymentu, wszyscy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

Warto pamiętać, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl