SOKÓLSCY POLICJANCI UJAWNILI PRAWIE 3200 NIELEGALNYCH PACZEK PAPIEROSÓW - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SOKÓLSCY POLICJANCI UJAWNILI PRAWIE 3200 NIELEGALNYCH PACZEK PAPIEROSÓW

Data publikacji 04.04.2018

Prawie 3200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli sokólscy policjanci. Nielegalny towar znajdował się w garażu, wynajmowanym przez obywatela Białorusi. 35-latek usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w miniony piątek, na podstawie uzyskanych informacji dokonali przeszukania garażu na terenie jednej z sokólskich firm. Według informacji, w pomieszczeniu wynajmowanym przez 35-letniego obywatela Białorusi mogły znajdować się towary tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przypuszczenia się potwierdziły - mundurowi ujawnili 3194 paczek papierosów różnych marek, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 69 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. 35-letni właściciel kontrabandy usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl