Sezon motocyklowy trwa – kilka wskazówek - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sezon motocyklowy trwa – kilka wskazówek

Data publikacji 16.04.2018

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przypominają wszystkim użytkownikom ruchu o zachowaniu wzmożonej czujności i uwagi podczas jazdy.

Wiosenna aura sprawiła, że coraz więcej osób przesiada się z czterech kółek na motocykle. Niewątpliwie jazda motocyklem sprawia wiele przyjemności. Niestety początek sezonu to również okres, gdy często dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem kierowców jednośladów, nie zawsze z ich winy. Dlatego też policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, nie tylko o przestrzeganiu zasad przepisów ruchu drogowego, ale także o zachowaniu wzajemnego szacunku i rozwagi na drodze. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najmniejszej kolizji to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia ze zdarzenia drogowego bez obrażeń.

Policjanci apelują, aby jazda ta była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości i przestrzegać podstawowych zasad:

  • dostosuj prędkość do warunków panujących na drogach,
  • nie jedź slalomem między pojazdami,
  • zawsze zakładaj kask ochronny,
  • pamiętaj o kombinezonie ochronnym - niedopuszczalna jest jazda w krótkich spodenkach i klapkach,
  • zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego,
  • nie przeceniaj swoich umiejętności, nie ryzykuj na drodze, nawet niegroźna kolizja czy wywrotka grozi utratą zdrowia lub życia.