Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zachęcali uczniów do służby

Data publikacji 21.04.2018

Komendę Powiatową Policji w Sokółce odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce. Spotkanie promowało służbę w Policji jako atrakcyjną opcję kariery dla młodych ludzi.

Grupa uczniów klas maturalnych z Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce, odwiedziła w piątek policjantów pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce. Młodzież mogła zobaczyć z bliska jak wygląda i na czym polega praca sokólskich funkcjonariuszy oraz usłyszeć o różnicach między służbą w Wydziale Kryminalnym, Wydziale Ruchu Drogowego i Wydziale Prewencji.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczniów przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce mł. insp. Krzysztofa Pawłowskiego. Zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji, wskazując zalety służby w sokólskim garnizonie.

Następnie uczniowie rozmawiali z przedstawicielami różnych wydziałów, zadawali pytania dotyczące poszczególnych pionów służby. Później nastąpił pokaz jednostek broni, którymi posługują się mundurowi oraz wyposażenia – kamizelek kuloodpornych i ubrania ochronnego zakładanego podczas zabezpieczania imprez masowych. Kulminacyjnym momentem było zwiedzanie budynku komendy oraz pokaz pojazdów służbowych.

Zainteresowani służbą w Policji mogą znaleźć więcej informacji pod tym linkiem:
http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl