POLICYJNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ

Dąbrowscy policjanci zatrzymali po pościgu 32-latka, który jadąc kią nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policyjny pościg zakończył się po kilkunastu kilometrach. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjant z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej, wczoraj po godzinie 20.00, w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na kierowcę samochodu marki Kia, który wykonywał niebezpieczne manewry na ulicach miasta. Natychmiast zaalarmował dyżurnego, gdyż podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Następnie pojechał za niebezpiecznym kierowcą w celu jego zatrzymania. Już po chwili podejrzany pojazd namierzyli policjanci z patrolówki. 32-latek zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się i zaczął uciekać, stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego. W miejscowości Krugło pojazd zatrzymał się, a kierowca kontynuował ucieczkę pieszo. Jednak po przebiegnięciu kilkuset metrów był już w rękach mundurowych. Szybko okazało się co było powodem ucieczki mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl