Uczniowie próbowali sił w teście sprawnościowym - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie próbowali sił w teście sprawnościowym

Data publikacji 30.05.2018

Młodzież z Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej zmierzyła się z dziś z próbnym testem sprawności fizycznej do Policji. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zaprezentowali jak wygląda jeden z etapów procesu rekrutacji do służby.

Uczniowie z Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej mogli dziś zasięgnąć informacji o specyfice  służby policyjnej oraz warunkach przyjęcia do tej mundurowej formacji. Policyjny Instruktor Taktyk i  Technik Interwencji specjalnie dla uczniów przygotował przedsięwzięcie pod nazwą "Próbny test sprawności fizycznej do Policji". Osoby uczestniczące w tym teście miały okazję poznać poszczególne elementy toru sprawnościowego, jego normy czasowe i system punktowy oraz przećwiczyć test sprawności pod czujnym okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Najlepszy czas jaki uzyskał jeden z uczniów wynosił 1 minutę i 7 sekund.

Oprócz sprawdzenia sprawności fizycznej młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jak wygląda test wiedzy: usłyszeć przykładowe pytania oraz poznać zakres wiedzy, którą trzeba posiadać, żeby dobrze zaliczyć ten egzamin.

Więcej informacji:
test sprawności fizyczej