Wizyta mundurowych w Szkole Podstawowej w Suchodolinie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta mundurowych w Szkole Podstawowej w Suchodolinie

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale spotykają się z dziećmi i uczniami na terenie powiatu sokólskiego. Mundurowi rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się wakacji promując tym samym ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjanci w ramach codziennej służby spotykają się z uczniami i młodzieżą na terenie całego powiatu. Dzisiaj mundurowi z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej spotkali się z dziećmi i pedagogami w Szkole Podstawowej w Suchodolinie. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Funkcjonariusze edukowali uczestników z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Uwagę uczniów najbardziej przyciągnęła prezentacja sprzętu i wyposażenia służbowego. Pedagodzy mogli natomiast posłuchać o tym jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci informują, że tego typu spotkania profilaktyczne w ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo” będą nadal kontynuowane na terenie działania KPP w Sokółce.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl