Egzamin na kartę rowerową w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Egzamin na kartę rowerową w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce

Data publikacji 07.06.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce czynnie włączają się w realizację działań podnoszących bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wczoraj uczestniczyli w egzaminach na kartę rowerową organizowanych przez dyrektorów szkół.

Wczoraj w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się egzamin na kartę rowerową, który został  zorganizowany przez dyrekcję szkoły. Wcześniej uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego a sokólscy policjanci przeprowadzili jego część praktyczną. Egzamin obejmowały: przygotowanie roweru do jazdy, ruszanie rowerem, jazdę do przodu po prostej i łukach w kształcie ósemki, jazdę po wyznaczonym torze, prawidłowe hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w wyznaczonych miejscach oraz właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe. Po pomyślnie zdanych egzaminach i otrzymaniu karty rowerowej uczniowie staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl