O bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji

Data publikacji 05.07.2018

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce uczestniczą w programie pn. „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”. Wczoraj, spotkali się z młodzieżą i wychowawcami podczas półkolonii – wszystko po to, aby bezpiecznie spędzać czas w trakcie letniego wypoczynku.

Okres wakacyjny jest dobrą okazją do przypominania uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wolnym od szkoły. Dzielnicowy wraz z policjantką z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą oraz wychowawcami z półkolonii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce

W trakcie spotkań mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci edukowali również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Wśród wychowawców i pedagogów promowana również była  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa  - aplikacja służąca aktywnemu działania społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego.