Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SABANTUJ –VII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KUCHNI TATARSKIEJ ZE SŁUŻBAMI MUNDUROWYMI

Data publikacji 05.08.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i Posterunku Policji w Krynkach wzięli udział w prezentacji służb mundurowych podczas festiwalu "Sabantuj". Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy służb mundurowych, obejrzeć sprzęt jaki wykorzystywany jest w codziennej służbie oraz poznać procedurę naboru. Najmłodszym zaś przygotowano konkursy z nagrodami.

Wczoraj funkcjonariusze Policji z Sokółki i Krynek w ramach stoiska profilaktycznego wzięli udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Kuchni Tatarskiej „Sabantuj”. Festiwal od lat organizowany jest w celu integracji społeczności tatarskiej. W tym roku również był miejscem spotkania różnych kultur i religii od stuleci wspólnie zamieszkujących te same ziemie. Święto „Sabantuj” rozpoczęło się częścią religijną w parku przed meczetem, zaś część kulturalna miała miejsce na terenie Tatarskiej Jurty. Uczestnicy festiwalu mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy poszczególnych służb, obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, poznać procedurę i warunki naboru. Najmłodsi brali udział w konkursach, przymierzali części wyposażenia funkcjonariuszy oraz mieli możliwość posiedzieć na motocyklu i quadzie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl