POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW

Data publikacji 13.08.2018

Sokólscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości. Z kolei pozostali, w sposób rażący, przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Sokólscy policjanci, w okresie wakacyjnym, w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo na drogach. Podczas prowadzonych kontroli drogowych zwracają uwagę na stan trzeźwości kierowców, prędkość poruszających się pojazdów, prawidłowe przewożenie dzieci, a także należyte korzystanie z pasów bezpieczeństwa. W miniony weekend niestety nie wszyscy stosowali się do obowiązującego prawa.

W miniony piątek, około godziny 7.20, w miejscowości Janów, 27-letni kierowca saaba jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 89 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość o 39 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Natychmiast stracił prawo jazdy. Jeszcze tego samego dnia, tuż po godz. 21.00, w Woronianach, 40-letni kierujący volvo przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Oczywiście mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Z kolei w niedzielę, wczesnym rankiem, na terenie Sokółki kierujący fordem widząc radiowóz natychmiast zjechał na parking. Policjanci zauważyli ten fakt i postanowili zweryfikować, jaki był powód takiego, a nie innego zachowania mężczyzny. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Natomiast około godz.12.40 w Racewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 61-latek miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierował on pojazdem nie posiadając wymaganych uprawnień. Teraz dalszym losem tych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl