Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO Z SOKÓLSKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 03.09.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół podstawowych, a także będą odwiedzać uczniów, aby podczas zajęć porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce uczestniczyli dziś w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w szkołach na terenie miasta i powiatu. Ich obecność w życiu szkoły oznacza gotowość do współpracy ze społecznością szkolną i pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas nadchodzącego roku szkolnego.

Podczas uroczystych apeli mundurowi występowali z krótkim przemówieniem skierowanym zarówno do uczniów, rodziców jak i kadry pedagogicznej dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci korzystając z okazji, w trosce o bezpieczeństwo uczniów – przypomnieli o obowiązku noszenia przez pieszych elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

Wraz z początkiem szkoły ruszą także zaplanowane spotkania, na których mundurowi opowiedzą o bezpieczeństwie podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i do domu. W godzinach porannych, w rejonach szkół będą pełnić służbę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowi. Zwrócą oni uwagę na zachowanie kierowców oraz pieszych, a także ułatwią drogę do szkoły najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.