Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców wyeliminowanych z ruchu drogowego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców wyeliminowanych z ruchu drogowego

Data publikacji 06.09.2018

Policjanci z sokólskiej drogówki stale działają na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym tygodniu wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy, mimo orzeczonych dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, prowadził samochód na terenie Sokółki. Drugi kierujący zatrzymany do kontroli drogowej miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policja apeluje o rozsądek na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w poniedziałek, po godzinie 20.00, zatrzymali do kontroli drogowej citroena, którym kierował 31-letni sokółczanin. Jak się okazało, mężczyzna prowadził auto mając aktualne dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje sąd.

Wczoraj natomiast, tuż przed godziną 16.00, na terenie Suchowoli policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. 56-letni mieszkaniec tej gminy prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoją nieodpowiedzialność będzie tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze apelują o  rozsądek i odpowiedzialność na drodze!