Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 15.10.2018

Sokólscy policjanci podczas weekendu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi pomimo tego, że znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo jeden z nich wsiadł za kierownicę, nie posiadając uprawnień do kierowania i spowodował kolizję. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do zatrzymania pierwszego z kierujących doszło w minioną sobotę o godzinie 19.30 w Sokółce na ulicy Osiedle Centrum. Kierowca opla podczas parkowania spowodował kolizję ze stojącym audi, uszkadzając jego tylny zderzak. Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego, którzy byli świadkami zdarzenia, wyczuli od 63-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że  kierujący nie posiada uprawnień do kierowania.

Do wyeliminowania z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w niedzielę o godzinie 17.50. Sokólscy policjanci w Nowowoli zatrzymali do kontroli mercedesa. Mundurowi od mężczyzny wyraźnie wyczuli alkohol. Ich podejrzenia okazały się słusznie – wstępne badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało prawie 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem.