Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji

Data publikacji 24.10.2018

Sokólscy policjanci zatrzymali kierowcę, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był sprawcą kolizji, w której wzięły udział aż 4 pojazdy. Mundurowi apelują o zachowanie rozwagi i trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Wczoraj tuż po godzinie 22.00 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Dryga, funkcjonariusze sokólskiej drogówki zostali wezwani do kolizji, w której uczestniczyły aż 4 pojazdy. Jak się okazało, sprawcą był 40–letni mieszkaniec gminy Suchowola. Mężczyzna kierował fordem, który uderzył w skręcającego w lewo renault. Siła uderzenia była tak duża, że uderzony pojazd został wypchnięty na przeciwległy pas jezdni i tam zderzył się z ciężarówką, a ta z peugeotem jadącym w przeciwnym kierunku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, poza sprawcą kolizji. U niego badanie alkomatem wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a on sam spędził noc w policyjnym areszcie. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.