Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali rowerzystę, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 16.11.2018

Sokólski dyżurny otrzymał wczoraj zgłoszenie, że jadący rowerem mężczyzna przewrócił się i leży na poboczu jezdni. Przybyli na miejsce policjanci wyczuli od 63-latka woń alkoholu. Ich podejrzenie okazało się słuszne, bo miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Sokólski dyżurny otrzymał wczoraj zgłoszenie o tym, że jadący drogą z Kamionki Nowej do Wojnach rowerzysta przewrócił się podczas jazdy i leży na jezdni. Na miejsce udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego. Od 63-letniego mieszkańca powiatu sokólskiego wyczuli alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny rowerzysta spędził noc trzeźwiejąc w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione wykroczenie z art. 87 Kodeksu Wykroczeń.

Art. 87 Kodeksu Wykroczeń - Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu

§ 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1,
podlega karze aresztu do 14 dni albo karze grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.