Policjantka w drodze na służbę zatrzymała nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka w drodze na służbę zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 20.11.2018

Policjantka z sokólskiej komendy zatrzymała nietrzeźwego kierującego, gdy jechała do służby. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjantka z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w piątek, po  18 jechała na nocną służbę. Na drodze prowadzącej do Trzcianki, funkcjonariuszka zauważyła volkswagena, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry – jechał całą szerokością drogi, gwałtownie hamował i ponownie ruszał. To niepewne zachowanie kierowcy od razu wzbudziło czujność policjantki.

"Sposób jazdy kierującego wskazywał, że może się znajdować pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Musiałam zareagować” – mówi aspirant Magdalena Jurgilewicz.

Postanowiła zatrzymać pojazd, informując wcześniej dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce o całej sytuacji. Przy użyciu świateł i klaksonu dawała sygnały kierowcy volkswagena, żeby ten się zatrzymał. Gdy zjechał na pobocze,  podeszła do kierowcy.  Wyłączyła silnik w zatrzymanym pojeździe i zabrała nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Chwile potem przyjechał patrol. Mundurowi ustalili, że 67-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.