Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki czujności obywateli policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 26.11.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Kuźnicy zatrzymali kierowcę, który był pod wpływem alkoholu. Inni użytkownicy drogi poinformowali mundurowych, że kierujący samochodem audi, wykonuje na drodze niebezpieczne manewry, podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Jak się okazało – słusznie, bo zatrzymany 19-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Na szczęście przyzwolenie społeczeństwa na takie zachowania jest znacznie mniejsze i coraz częściej kierowcy uważnie obserwują zachowania innych na drodze oraz reagują w odpowiedni sposób. W sobotę około godziny 18:00 policjanci z Posterunku Policji w Kuźnicy zatrzymali w miejscowości Kuścińce kierującego audi, który podróżował wraz z pasażerem. Kierowcą okazał się 19-latek, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, to jeszcze miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło dzięki telefonicznym zgłoszeniom innych uczestników drogi, którzy widzieli niebezpieczne manewry na drodze nietrzeźwego kierowcy, który np. jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie młody mieszkaniec powiatu sokólskiego odpowie przed sądem.

PAMIĘTAJMY: nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu.