„Nie bądźmy obojętni” – razem ratujemy życie i zdrowie! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie bądźmy obojętni” – razem ratujemy życie i zdrowie!

Data publikacji 10.12.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce realizują działania „Nie bądźmy obojętni”. W ramach codziennych patroli, zwłaszcza wtedy gdy temperatura spada poniżej zera, mundurowi nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.

W okresie zimowym sokólscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne pn. „Nie bądźmy obojętni”. Każdego dnia zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia czy też nocować bezdomni. Zazwyczaj są to pustostany, altanki działkowe czy klatki schodowe. Znajdującym się tam osobom, mundurowi proponują pomoc. Jest to chociażby przewiezienie do miejsc, w których osoby te mogą zjeść ciepły posiłek i bezpiecznie spędzić noc. Celem działań jest przede wszystkim zapobieganie przypadkom śmierci z powodu wychłodzenia organizmu.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Funkcjonariusze apelują o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 112.