Nie bądźmy obojętni, kiedy ktoś może potrzebować naszej pomocy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni, kiedy ktoś może potrzebować naszej pomocy

Data publikacji 07.01.2019

Niskie temperatury utrzymujące się w ostatnim czasie są szczególnie dotkliwe dla osób, które nie mają dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych, nieporadnych życiowo czy samotnych. Zadbajmy, aby nie stali się ofiarami zimowego wychłodzenia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce każdego zimowego dnia odwiedzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Krótkie dni i niskie temperatury są szczególnie dotkliwe dla osób pozbawionych dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na ich los. Szybka reakcja może pomóc uchronić ich życie przed wychłodzeniem.

Sokólscy policjanci przypominają, że o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne można powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Funkcjonariusze apelują o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.