Policjanci podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji 13.01.2019

Jak co roku policjanci czuwają nad bezpieczeństwem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz większej liczby patroli na ulicach, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się wcześniej z wolontariuszami, żeby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP w całej Polsce czuwa kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i kwestujących dzieci.

W piątek, w Sokólskim Ośrodku Kultury policjanci spotkali się z wolontariuszami ze sztabu WOŚP w Sokółce. Młodzi ochotnicy dowiedzieli się jak reagować w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas kwesty na ulicach miasta.

Kilka porad dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Każdy z wolontariusz jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!