Aby ferie były bezpieczne - spotkania z uczniami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby ferie były bezpieczne - spotkania z uczniami

Data publikacji 17.01.2019

Dzielnicowi i policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii rozpoczęli spotkania z uczniami, których tematem przewodnim jest bezpieczne spędzanie ferii zimowych. Przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku, rozmawiają o prawidłowym zachowaniu na drodze i korzystaniu z Internetu.

Policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wspólnie z dzielnicowymi uczestniczyli w spotkaniach z uczniami szkół na terenie powiatu sokólskiego. Odwiedzili szkoły m.in. w Nowym Dworze, Różanymstoku, Rozedrance Starej, Jacowlanach, Starej Kamionce, nr 1 w Sokółce, Janowie. Jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych, rozmawiają z młodzieżą o bezpiecznych sposobach spędzania wolnego czasu podczas przerwy od zajęć szkolnych. Tematy omówione podczas spotkania z uczniami były bardzo różne, dotyczyły m.in. jak prawidłowo zachowywać się na drodze, jak unikać zagrożeń w Internecie. Dodatkowo mundurowi odpowiadali na pytania uczniów związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, a także jak zostać policjantem. Zachęcali również dzieci do używania elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym.

Dodatkowo dzieci, które uczestniczyły w konkursach organizowanych przez mundurowych, otrzymały od nich atrakcyjne upominki. Tematem konkursowych prac plastycznych uczniów było bezpieczeństwo i zapobieganie zagrożeniom.