Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 300g amfetaminy, którą wytropił pies służbowy

Data publikacji 18.01.2019

Kryminalni z Sokółki zatrzymali 46-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Mężczyzna posiadał przy sobie 35 gramów amfetaminy. Policyjny pies wytresowany do wyszukiwania zapachu narkotyków, wytropił jeszcze 280 gramów narkotyków, ukrytych w piwnicy.

Sokólscy kryminalni w minionym tygodniu zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 300 gramów amfetaminy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mieszkaniec Sokółki może posiadać w miejscu zamieszkania środki odurzające. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie ukryte zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Policjanci zabezpieczyli 35 gramów narkotyku. W piwnicy pies wytresowany do poszukiwania zapachów narkotyków wytropił 280g białego proszku. Była to amfetamina. 46-letni mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
"Maczeta" to ponad roczna suka owczarka belgijskiego. W grudniu 2018r wróciła ze swoim przewodnikiem z szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie przeszła specjalistyczne szkolenie dotyczące wykrywania zapachu narkotyków.