Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden kierował po alkoholu, drugi po narkotykach – obaj zostali zatrzymani

Data publikacji 31.01.2019

W nocy ze środy na czwartek zostali zatrzymani dwaj nieodpowiedzialni kierowcy – jeden z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a drugi prowadził pod wpływem narkotyków i jeszcze miał je przy sobie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał w środę po 20:00 zgłoszenie, że kierowca ciągnika rolniczego ursus jadącego od strony Ozieran Wielkich najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol z Sokółki. Dzięki natychmiastowej reakcji zgłaszających oraz patrolu Straży Granicznej uciekający 41-latek z pasażerką zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Jak wykazało badanie trzeźwości mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem.

Do wyeliminowania z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy doszło po północy, na ulicy Mariańskiej w Sokółce. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli audi, którym poruszało się dwóch 22-latków. Jak się okazało, kierowca miał przy sobie narkotyki. Wstępne sprawdzenie narkotesterem potwierdziło, że to amfetamina i marihuana. Dodatkowo, okazało się, że sokółczanin znajduje się pod wpływem tych substancji i w takim stanie kierował pojazdem. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.