Nowa kategoria na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa kategoria na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 04.02.2019

Oferta zgłoszeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa została poszerzona o nową kategorię, tj. „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Kategoria ta pozwala na zaznaczenie na KMZB zagrożeń w lokalach rozrywkowych, w tym w tzw. "Escape Room-ach" czy "parkach linowych".

Do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa została dodana  nowa kategoria zagrożeń o nazwie „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Przy jej pomocy można przekazywać informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w tego rodzaju miejscach (np. „Escape Room-ach”, czy "parkach linowych"). Każdy kto zauważy zagrożenie w lokalu rozrywkowym może anonimowo zgłosić je Policji dzięki KMZB. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy wybrać właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi do policjantów, którzy dokonają jej weryfikacji.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania uciążliwych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - trafia taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – do tego wciąż służy numer alarmowy 112.